Израда инструмената формативног оцењивања

У суботу, 4. марта 2023. године, у ОШ "Момчило Настасијевић", а у организацији Центра за учење, едукацију и развој креативности „МИНА“, одржан је акредитовани програм стручног усавршавања „Израда инструмената формативног оцењивања“.

Аутори и реализатори програма су:

- Сања Перовановић, професор српског језика и књижевности – педагошки саветник, Медицинскa школa у Чачку;

- Данијела Ковачевић Микић, мастер филолошких наука – самостални просветни саветник, Школска управа Чачак;

- Верица Костић, докторанд на Филолошком факултету у Београду – наставник српског језика и књижевности, ОШ “ Сретен Лазаревић“ у Приликама.

Циљ програма је оснаживање наставника за функционално дефинисање критеријума вредновања предметних и међупредметних компетенција и израду инструмената за оцењивање, као и унапређивање педагошко-инструктивног рада директора и стручних сарадника. Теме кроз које смо прошли биле су: законска регулатива формативног оцењивања и њена примена у пракси, израда критеријума и инструмената вредновања у складу са стандардима и исходима, развој међупредметних компетенција кроз формативно оцењивање, као и благовремена, јасна и потпуна повратна информација о ученичком напредовању.