Почињу НТЦ радионице

Од суботе, 10. децембра 2016. године, у нашој школи почиње реализација НТЦ радионица. Радионице су осмишљене од стране аутора програма др Ранка Рајовића, члана Комитета светске Менсе за даровиту децу и сарадника УНИЦЕФ-а за рано образовање, док је коаутор програма Урош Петровић, писац за децу, добитник награде “Доситејево перо“.

Обуку ће изводити акредитовани НТЦ предавачи, Маја Миловић  и Драгана Бабовић. Деца ће имати прилику да уче на један другачији, креативнији и занимљивији начин, користећи разне врсте мозгалица, занимљивих прича, сликовног писма, са посебним акцентом на развој памћења и мишљења.

Распоред НТЦ радионица по групама:

Бела група – узраст од 4. године до поласка у предшколско - петком од 18:00 часова

Жута група – деца која крећу у предшколско - петком од 19:00 часова

Наранџаста група – деца која крећу у први разред - суботом од 9:00 до 10:30 часова

А група – II и III разред - суботом од 10:45 до 12:15 часова

Б група – IV и V разред - суботом од 12:30 до 14:00 часова

Циљеви радионица:

• Подизање нивоа интелектуалних способности свих ученика који учествују у програму
  • Спречавање поремећаја пажње и концентрације у школском периоду
  • Развијање координације покрета и моторике
  • Развијање брзине размишљања, повезивања и закључивања (функционално знање)
  • Правовремено уочавање даровитих ученика и подстицања развоја њихових способности