Упис првака са подручја које не припада школи

Према одредбама Закона о основном образовању и васпитању (члан 55) дата је могућност школи да упише и дете са подручја друге школе, на основу захтева родитеља, односно другог законског заступника.

Родитељ, односно други законски заступник може да изабере школу у коју ће да упише дете подношењем захтева изабраној школи најкасније до 1. фебруара текуће календарске године у којој се врши упис.

Школа је дужна да обавести родитеља, односно другог законског заступника о одлуци по његовом захтеву за упис детета ван подручја школе до 30. априла текуће календарске године у којој се врши упис, након сагледавања расположивих капацитета, а у складу са просторним, кадровским и финансијским могућностима школе.

Захтев се предаје секретару школе.

- Мрежа школа (уписно подручје ОШ "Момчило Настасијевић)

- Захтев за упис у 1. разред - преузми (pdf), преузми (doc)

За све информације обратите се на телефоне: 032 720 393,  064 811 80 30  и  064 811 80 31