Конференција ИТОП16

Прва национална конференција са међународним учешћем „Информационе технологије, образовање и предузетништво“ одржана је 10. и 11. септембра 2016. године у Регионалном центру у Чачку. Организатор конференције је Факултет техничких наука у Чачку а суорганизатори су: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању – Чачак, Завод за унапређивање образовања и васпитања, Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, Висока школа струковних студија за информационе технологије, Школска управа Чачак, Учитељски факултет у Ужицу, Друштво инжењера менаџмента Србије, Научно технолошки парк Чачак, Висока техничка машинска школа Трстеник, уз подршку Тима за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије.

Након уводног предавања помоћнице министра омладине и спорта, Снежане Клашња и пленарних предавања др Гордане Чарпић, МА Јасминке Чекић Марковић и Бојана Ристићa, уследио је рад у секцијама на којима је презентовано четрдесет шест радова.

На позив организатора, учешће у раду конференције узела је наша колегиница МА Љиљана Грујић.
Конференција је имала циљ да прикаже примену информационих технологија, образовања и предузетништва као и да понуди начине унапређења организације на свим нивоима образовања.