Пројекат „Основи безбедности деце”

Министарство унутрашњих послова, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, од 1. септембра 2017. године у свим основним школама у Србији реализоваће програм „Основи безбедности деце”.

Циљ програма је стицање нових и унапређење постојећих знања, вештина и ставова ради подизања безбедносне културе ученика. Наставу ће реализовати припадници Министарства унутрашњих послова  који поседују знања и вештине из области које се изучавају, као и пензионисани припадници МУП-а.

Области које ће бити реализоване кроз наставу су:

1. Безбедност деце у саобраћају;
  2. Полиција у служби грађана;
  3. Насиље као негативна појава;
  4. Превенција и заштита деце од опојних дрога и алкохола;
  5. Безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа;
  6. Превенција и заштита деце од трговине људима;
  7. Заштита од пожара
  8. Заштита од техничко-технолошких опасности и природних непогода.

Програм „Основи безбедности деце“ биће реализован у школској 2017/18. години кроз час одељењске заједнице, једном месечно, са ученицима четвртог и шестог разреда основне школе. Први час реализован је 3. октобра 2017. за ученике четвртог разреда.