Акција прикупљања старе хартије

Наша школа сваке године организује низ активности у циљу заштитe животне средине. На почетку нове школске године прва активност ће бити прикупљање старе хартије. У понедељак, 11. септембра 2017. године, донесите старе новине, часописе, бележнице, картоне, одбачене и непотребне папире, кутије (било од пасте за зубе, кекса, намештаја, кућних апарата), које представљају корисну сировину за израду новог папира. Важно је да папир буде чист и без фолија, пластифицираних и металних додатака. Контејнер ће тог дана бити постављен испред улаза у школу, према вртићу.

Рециклажом једне тоне старог папира од сече спасавамо 17 стабала дрвећа које за нас пречишћава ваздух. Ако свако од нас донесе по 4 кг старе хартије, од сече ћемо спасити око 35 стабала дрвећа (толико их има у нашем дворишту).

Нашу акцију подржаће удружења грађана: ГМ Оптимист, Еко око и ГМ еко баланс.

Чувајмо природу, с њом смо у роду!

свака кутијица било од лијекова, пасте за зубе, кекса или пак кутија од намјештаја или кућанског апарата, те до новина, часописа, књига, биљежница, представљају корисну сировину за израду новог папира.