Календар догађаја

Родитељски састанци
четвртак, 30. јун 2022.,  5:00 -  7:00
посета : 9558

Родитељске састанке и доделу ђачких књижица (односно сведочанстава), ученицима од првог до седмог разреда, традиционално одржавамо 28. јуна. Ове школске године распоред ће бити промењен због термина за одржавање завршног испита за ученике 8. разреда. Родитељске састанке ћемо одржати по следећем распореду:

- млађи разреди -  (у договору са учитељима)

- старији разреди -  (17.00 сати)

Видовдан - спомен на Косовску битку из 1389. године је непокретни верски празник који празнују Српска православна црква (15. јуна по јулијанском, односно 28. јуна по грегоријанском календару) и Бугарска православна црква, и један је од највећих српских празника. Код Срба је познат под називом Видовдан, а код Бугара као Видовден.

Значај Видовдана за српски народ проистиче из историјских догађаја који су везани за тај датум. Од свих је најзначајнији Косовски бој, погибија кнеза Лазара (1389) и тзв. пропаст Српског царства, па се тог дана, поред Светог Амоса, од почетка 20. века слави и црквени празник Светог великомученика кнеза Лазара и светих српских мученика.